I-ā KITCHEN fotoizstāde noritēja Nicā (Francija), no 12. līdz 21. aprilim, Chez Lola Gassin galerijā, kura pieder laikmetīgās mākslas pārstāvej un žurnālistei Hélène Jourdan-Gassin. Par izstādes dalībniekiem kļuva Sasha Samsonova (Kijeva, Ukraina), Natasha Gudermane (Paris, Francija), Bara Prasilova (Prāga, Čehija) un Anthony Mirial (Nica, Francija).

FOTOGRĀFI

Sasha Samsonova – guva atzinību, kā fotogrāfe vēl līdz 20 gadu vecuma sasniegšanas. Sadarbojas ar slaveniem ukraiņu un krievu izdevumiem, tostarp Harper’s Bazaar, L’Officiel, Sobaka, Stolnik . Pastāvīga Kiev Fashion Week un I love Kiev pasākumu fotogrāfe. Drosme – viens no vārdiem, kurš raksturo šīs fotogrāfes darbus.

Natasha Gudermane – mākslas vēstures fakultātes absolvente Rīgā. Viņas dzīvi mainīja fotogrāfija. Pēdējo gadu laikā piedalījās izstādēs Parīzē, Amsterdamā, Prāgā, Pekīnē, Njū-Jorkā un Milānā. Smeļot iedvēsmu no literatūras, Natasha izmanto fotogrāfiju, kā komunikācijas veidu un salīdzina savas fotogrāfijas par vēstulēm, kuras viņa adresē sev mīļajiem cilvēkiem.

Bara Prasilova – Prāgas labākā fotogrāfe 2009. un 2012. gados pēc Czech Grand Dessein versijas. Bara uz speciālizējas modes fotogrāfijas un portretiem. Spilgtas krāsas, izdomātie personāži un mistiska atmosfēra ir viņas darbu obligātie elementi. Cieši sadarbojās ar Quicksilver. New York photo Awards 2012 fināliste.

Anthony Mirial – fotogrāfs, kurš radīja savu personisko stilu Underground portrait – originālo sajaukumu no laikmetīgās fotogrāfijas un XVII. gadsimta glezniecības. Fotografējot, Anthony strādā ne tikai par fotogrāfu,bet arī par režisoru. Kritiķs O.Marro par viņa darbiem saka tā: “Modes upuri un alegoriskie personāži, roka zvaigznes un himēras roku rokā ar kritušajiem enģeliem – it kā De La Tour un Lewis Carroll ieradušies uz Karla Lagerfelda šovu”.

 

PAR GALERIJU

Hélène Jourdan-Gassin paņēma pseidonīmu par godu savai omei Lolai Gassanai. No 1984. līdz 2000. gadam organizēja vairāk nekā divdesmit gan jaunu, gan jau zināmu mākslinieku (Jacky Coville, Patrick Moya, William Mackenree u.c.) izstādes. 1985. gadā dibināja Laikmetīgajai mākslai veltītu pasākumu Art Jonction International un 15 gadus palika tā direktore. Žurnāliste, izstāžu kurātore, cieši sadarbojas ar galeriju Marlbourough (Monako). Aktīvi atbalsta un piedalās kultūras dzīvē Franču Rivjerā. Viņas privātajā galerijā «Chez Lola Gassin» Nicas centrā tiek rīkotas no 1 līdz 3 izstādei gadā.

ATMIŅAS

img010 img020